Współpracując z biurem nieruchomości jako właściciel mieszkania na wynajem możesz skorzystać z dwóch usług: pośrednictwa w obrocie nieruchomością lub zarządzania najmem. Czym różnią się obie usługi?


 

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to usługa jednorazowa: specjalista dba o prezentację i promocję Twojej oferty, znajduje najemcę i finalizuje satysfakcjonującą obie strony umowę. Współpraca kończy się w momencie jej podpisania - za całą obsługę najmu i rozwiązywanie problemów odpowiada właściciel nieruchomości.

Zarządzanie najmem

Zarządzanie najmem jest usługą kompleksową, świadczoną długoterminowo. Zarządca pośredniczy w całym procesie najmu, a po zawarciu umowy przejmuje wszystkie czynności związane z jego obsługą - od kontroli rozliczeń po naprawę usterek i rozwiązywanie problemów. Korzystając z usługi zarządzania najmem masz więc gwarancję bezpieczeństwa inwestycji i oszczędzasz swój czas.

Kiedy warto skorzystać z usługi zarządzania najmem?

Zarządzanie najmem to kompleksowa obsługa wszystkich czynności związanych z wynajmowaniem nieruchomości, dlatego też zdecydowanie się na nią przyniesie korzyści każdemu właścicielowi lokalu pod wynajem. Najczęściej decydują się na nią klienci, którzy:

  • wynajmują nieruchomości na odległość

Posiadasz nieruchomości w innym mieście lub mieszkasz poza granicami Polski? Zarządca najmem reprezentuje Twoje interesy na miejscu - dzięki temu nie musisz stawiać się osobiście w celu podpisania umowy, kontroli stanu lokalu czy uczestnictwa w zebraniach wspólnoty mieszkaniowej.

  • posiadają wiele nieruchomości na wynajem

Zarządzanie kilku lub kilkunastoma mieszkaniami pochłania wiele czasu, wymaga dużej dyspozycyjności i znajomości rynku. Doświadczony zarządca najmem przejmie całość prawnych, administracyjnych i technicznych obowiązków związanych z najmem, a jego działalność przyczyni się do optymalizacji zysków z inwestycji.

  • wynajmują pierwszą nieruchomość

Osoby bez doświadczenia w zakresie wynajmu mieszkań często obawiają się nieterminowych płatności, zaniedbania lokalu czy kłopotów natury prawnej. Zarządca najmem ugasi każdy potencjalny pożar - możesz zlecić mu weryfikację najemców, obliczenie optymalnej kwoty odstępnego, obsługę comiesięcznych rozliczeń, bieżące naprawy ewentualnych usterek i wiele innych czynności.

Biuro Konkret - zarządzanie najmem prywatnym w Bielsku-Białej

Biuro Konkret świadczy kompleksowe usługi w zakresie zarządzania najmem prywatnym oraz zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi. Jeśli chcesz powierzyć nam opiekę nad swoimi nieruchomościami - serdecznie zapraszamy do kontaktu!